Esileht

Usu oma silmi

Head uudised! Kuiva silma sümptomeid on lihtne leevendada.
Oftagel (karbomeer 974P) geeljas ravimivorm püsib silmapinnal kaua ning leevendab tõhusalt kuiva silma sümptomeid.

Oftagel® (karbomeer 974P) – pikaajaliselt toimiv silmageel

Kuiva silma sümptomeid leevendavate silmatilkade olulised omadused on nii silmapinna kaitsmine kvaliteetse koostisega kunstpisaratega kui ka hea niisutamine. Oftagel (karbomeer 974P) silmageelis sisalduv karbomeer vähendab silmade ärritust ja pikendab silmapinnale mõjuvat niisutavat toimet.

Abi kuiva silma sündroomi korral

Oftagel (karbomeer 974P) silmageeli kasutatakse sarvkesta kuivusest põhjustatud pisaravedeliku koguse vähenemise või koostise muutumise puhul.

Kuiva silma test

Kuiva silma sündroomi sümptomeid võivad põhjustada vananemine, keskkond, töö kuvariga ja kontaktläätsede kandmine. Testi, kas kannatad kuiva silma sündroomi all.

Kuidas ära tunda?

Kõige tavalisemad kuiva silma sündroomi sümptomid on silmade kipitus, sügelus, võõrkeha tunne silmas, valguskartlikkus ning väsinud ja vesised silmad.

Santen

Santen OY on Põhja-Euroopa juhtiv silmaravimite tootja. Santen arendab säilitusaineteta preparaate silmahaiguste raviks.

OFTAGEL (karbomeer 974P) 2,5 mg/g silmageel.
Toimeaine:
karbomeer 974P. Näidustus: keratoconjunctivitis sicca. Kuiva silma sündroom. Annustamine: 1 tilk silma 1...4 korda päevas. Vastunäidustused: ülitundlikkus ravimi toimeaine või ükskõik millise abiaine suhtes. Hoiatused: Oftagel (karbomeer 974P) silmageel sisaldab säilitusainena bensalkooniumkloriidi, mis võib sadestuda pehmesse kontaktläätse. Tuleks hoiduda pehmete kontaktläätsede kandmisest ravimi kasutamise ajal. Kõvad kontaktläätsed tuleb enne ravimi manustamist silmast ära võtta ja need võib tagasi asetada tilgutamisest 15 minuti möödumisel. Koostoimed: kui patsient kasutab erinevaid silmaravimeid, peab ta annustamiste vahel pidama vähemalt 15 minutit vahet ja Oftagel (karbomeer 974P) silmageel tuleb manustada alati viimasena. Rasedus ja imetamine: ravimit võib kasutada raseduse ja imetamise ajal vaid siis, kui ema ravimisel saavutatav raviefekt kaalub üle riski kahjustada loodet vôi rinnaga toidetavat last. Autojuhtimine ja masinatega töötamine: Oftagel (karbomeer 974P) silmageel võib ajutiselt halvendada nägemisteravust. Kõrvaltoimed: vahetult pärast ravimi manustamist võib esineda mööduvat nägemise ähmastumist, kerget kipitust või paikset ärritust. Pakend: 10 g. Saadaval apteegis, ilma retseptita. Tutvuge pakendis oleva infolehega. Sümptomite püsimisel pöörduge arsti poole.